Rybníky na Bobrovníku - Jeseník

Přírodní koupaliště cca 2km od Jeseníku, travnaté břehy, písčitobahnité dno. Přibližně 100m nad rybníky se nachází Koliba na Bobrovníku s velkým vlastním parkovištěm. Kolem prochází žlutá turistická značka směřující na Šerák.

více info: http://crsmo-jesenik.com/

     Městské koupaliště Jeseník

Poloha/Adresa: Městské koupaliště Dukelská 436 Jeseník 790 01
Kontakt: 584 412 372
Popis: umělá vylaminovaná nádrž, travnaté břehy.
Otevírací doba: otevřeno v čase prázdnin Po-Ne 9:00 - 20:00

   


Zatopené lomy v okolí Žulové a Vápenné

Lom Ferst - zatopený žulový lom v blízkosti obce Žulová
Lom Starost - prostředím i na pohled krásný lom, který Vás překvapí svým uzavřeným tvarem a prostorností zárověň. Za železničním přejezdem v Žulové směrem na Černou Vodu odbočte vpravo a po cestě dojdete až k lomu.
Lom Trans - nový zatopený lom v blízkosti  obce Žulová
Lom Arcibiskupský - k lomu se dostanete z osady Zelená Hora neznačenou lesní cestou, po 400 m pak odbočíte do prava a dojdete k lomu. K lomu nelze dojet autem (zákaz vjezdu) a přímo k němu neexistuje snadný přístup. Musíte opatrně slézt po kamenné suti k hladině jezírka.
Lom Barčák - zatopený žulový lom v blízkosti  obce Vápenná
Lom Vycpálek - pravděpodobně nejznámější žulový lom je jako jediný opatřený při vstupu žulovým pomníkem s vyobraze- ním zakladatele Jana Vycpálka, bohužel značně poničeným. Lom zabírá v různých úsecích téměř celý prostor kopce. Najdete jej východně od obce Vápenná po levé straně místní komunikace, vedoucí do osady Zelená Hora.
Lom Žulový vrch - krásný roman-tický lom nacházející se východně nad obcí Vápennou, téměř v samém vršku kopce Žulový vrch (dříve Brankope - 718 m.n.m.), podle něhož se nazýval i samotný lom.